Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
KAMARÁT

Vitajte v sekci KAMARÁT

Kamarát, priateľ či milenec?

  • Čo robiť, aby sa z kamaráta stal milenec?
  • A z milenca priateľ? Môže byť z priateľa znova raz len kamarát?
  • Ťažká, veľmi ťažká matematika. Hlavne preto, že sa neriadi žiadnymi pravidlami.

Z kamaráta milenec
Z vyššie načrtnutých kombinácií je táto pomerne ľahko uskutočniteľná a dokonca veľmi častá. Občas na ňu nemusíte vyvinúť ani minimum úsilia, jednoducho sa necháte voľne unášať sledom udalostí. Teda, pokiaľ uznáte, že na úsloví o nereálnosti kóšer kamarátskeho vzťahu medzi mužom a ženou je maličké zrnko pravdy. Ide o to, čo považujete za kóšer a čo už nie. Zájsť s kamarátom na pohárik? Do kina? Do postele?

Ak sa (obaja) rozhodnete užiť si nielen spriaznenosť duší, ale aj tiel, má to jednoznačne isté výhody. Kamarát je ten, komu veríte. Poznáte ho, ste pravdepodobne dobre zainteresovaná do jeho intímneho života, predchádzajúcich nevydarených vzťahov. Viete, čo má na ženách rád a čo neznáša. Tak prečo to nevyužiť? No, pár dôvodov sa žiaľ nájde. Okolnosti, ktoré vás dvoch dali dohromady, môžu odštartovať vzrušujúci vzťah rovnako ako ho zahatiť hneď na začiatku.

Ak sa po bujarej silvestrovskej noci zobudíte vedľa dobrého kamaráta, asi vám rýchlo dôjde, že predchádzajúci večer neprebehla nijaká seriózna diskusia na tému či to urobiť alebo nie. Neskoro je však plakať nad rozliatym mliekom a zdieľanou posteľou. Keď už nič iné, aspoň sa vzájomne uistite, že to, čo sa stalo, nijako neovplyvní vaše kamarátstvo. Ktovie, možno tejto sladkej spoločnej lži skutočne aj uveríte.

Z milenca priateľ
Ak je práve toto vašim cieľom, pripravte sa, že tu už treba ísť aj proti vetru. Voľne sa unášať v jeho smere a čakať, že vás zaveje tam, kam sa chcete dostať, nemá zmysel. Nemusíte ho hneď vydesiť tým, že mu zavesíte na krk kľúče od vášho bytu. Ale dajte si záležať, aby z drobných indícií, ktoré k nemu vysielate, vytušil, že vám na ňom skutočne záleží. Ako však rozšíriť doposiaľ milenecký vzťah z rozmerov postele na širší priestor?

Iniciatívou. Napríklad zdieľaním vašich plánov a záujmom o tie jeho. Navonok nezáväznými pozvaniami na koncert, či na obed nepatrne posúvate status milenca na niečo iné. Pred tým, než sa do toho vôbec pustíte, presvedčte sa, že máte do činenia s tvárnym materiálom. Ak sú pre neho vaše stretnutia ozaj len športovou záležitosťou, potom je každá snaha márna.

Z priateľa kamarát?
Nepravdepodobné? Celkom určite. Nemožné? Nie tak úplne. Verte alebo nie, po svete naozaj kráčajú ex priatelia, čo ostali kamarátmi. Ak ste po ňom pri rozchode nehádzali taniermi, je pre vás dvoch stále šanca nadviazať korektný vzťah. Nemilujete sa, no máte sa radi. To je fajn. Ale ak vás raz predstaví ako kamarátku svojej budúcej priateľke, možno to ešte bude stáť trochu úsilia nasadiť vašu hraciu tvár.

TOPlist
Tvorba webových stránok na WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok